top of page

Trening Umiejętności Społecznych

100zł

60 minut

Opis:
 

Czy wiesz, że...​

  • aby rozwinąć daną umiejętność, np wykonywanie poleceń, dziecko musi nabyć inne umiejętności takie jak uważne słuchanie?

  • Twoje dziecko może zachowywać się niewłaściwie, ponieważ nie zna konstruktywnych metod rozwiązywania konfliktów?

  • Twoje dziecko może wycofywać się z kontaktów, ponieważ nie wie jak rozpocząć rozmowę?


Cele zajęć TUS


Podczas kursu dziecko nabywa wielu kompetencji społecznych i emocjonalnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Trening Umejętności Społecznych ułatwia ich przyswojenie, gdyż ogólne zasady społeczne są "rozłożone na części" a dzieci ćwiczą ich stosowanie krok po kroku. Metoda ta jest stworzona w oparciu o skuteczne metody behawioralne. Dzieci za wykonane zadania otrzymują punkty, które mogą wymieniać na nagrody, dlatego zajęcia są dla nich szczególnie atrakcyjne i chętnie biorą w nich udział. Trening rozwija obszary komunikacji, interakcji, emocji, np:

-radzene sobie ze złością swoją

-radzenie sobie z czyjąś złością

-radzenie sobie z lękiem

-rozwiązywanie problemów

-nawiązywanie przyjaźni

-słuchanie

-dołączanie do rozmowy

-rozpoczynanie rozmowy

-przedstawianie się

-zadawanie pytań

-dziękowanie

-rozumienie uczuć innych ludzi

wiele innych

DLA KOGO?


Trening pozwala na nabycie umiejętności, których dziecko z jakichś powodów nie było w stanie przyswoić w sposób naturalny. Zatem szczególnie zalecany jest dla dzieci i młodzieży:

-z Autyzmem

-z zaburzeniami lękowymi

-z trudnościami w regulowaniu emocji

-mających trudności w relacjach z kolegami

-po długich leczeniach, które powodowały wyłączenie z życia społecznego


Trening bardzo dobrze nadaje się przede wszystkim dla tych dzieci, które wiedzą jak mają się zachowywać, ale tego nie robią. Zajęcia praktyczne mogą pomóc im wdrożyć wiedzę teoretyczną do życia społecznego i lepiej radzić sobie z pojawiającymi się sytuacjami.


Grupy tworzone są z uwzględnieniem wieku i poziomu umiejętności społecznych. Dlatego przed dołączeniem do grupy zostaną Państwo zaproszeni na odpłatną konsultację, podczas której zostanie zebrany wywiad. Warto, aby dziecko uczestniczyło w spotkaniu, gdyż również na podstawie obserwacji zostaje podjęta decyzja o przydzieleniu do grupy. Konsultacja służy również określeniu problemowych obszarów, zainteresowań i upodobań dziecka- informacje te zostają uwzględnione w przygotowaniu programu i określeniu celów zajęć.


bottom of page